Інформація про звернення громадян за 2023 рік

Інформація про звернення громадян за 2022 рік

Інформація про звернення громадян за 2021 рік

Які документи необхідно готувати для вступу до дошкільного закладу?

Прийняття заяв про зарахування дітей до комунального закладу дошкільної освіти організовується з використанням системи електронної реєстрації.

Зарахування дітей до комунального закладу дошкільної освіти здійснюється протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування.

Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини. До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти додаються:

• копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.
  • направлення до ЗДО від Управління освіти з електронної черги;

Як і коли формуються групи в дошкільному закладі?

Групи у ЗДО формуються щороку 31 серпня, тобто на початок навчального року.

Діти приймаються з 2-річного віку.

Групи формуються за віком:

Ясельні:
3-ій рік життя (групи раннього віку).

Дошкільні:
4-ий рік життя (групи молодшого дошкільного віку);
5-ий рік життя (групи молодшого дошкільного віку);
6-ий рік життя (групи старшого дошкільного віку).

Який порядок відрахування дитини з дошкільного навчального закладу? Чи має право керівник закладу відрахувати дитину за несплату батьками плати за харчування?

Порядок прийняття, відрахування та збереження за дитиною місця у дошкільному навчальному закладі визначено Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003р. №305 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 86), де, зокрема, зазначено, що відрахування дитини з дошкільного навчального закладу державної та комунальної форми власності може здійснюватись:

• за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);
  • на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти відповідного типу;
  • у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами - повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;
  • у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;
  • у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

Керівник комунального закладу дошкільної освіти зобов’язаний письмово із зазначенням причин повідомити одного з батьків або іншого законного представника дитини про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів до такого відрахування.

Чи потрібна медична довідка після кількаденної відсутності дитини в дитячому садку?

Відповідно до Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2016 № 234, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 квітня 2016 р. за № 563/28693

Після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється лише за наявності медичної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебувала під медичним наглядом. Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок, за умови відсутності явних ознак захворювання.