• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Медичне обслуговування

/Files/images/мед.jpg

Медичне обслуговування вихованців дошкільного закладу здійснює

сестра медична старша

Проскуріна Ольга Володимирівна


Щоденний контроль за станом здоров’я вихованців

Сестра медична старша дошкільного навчального закладу здійснює постійний контроль за станом здоров’я дітей, надає невідкладну медичну допомогу у разі гострого захворювання або травми, систематично навчає дітей правил особистої гігієни, стежить за дотриманням календаря щеплень, встановленого МОЗ.
Щоденно медична сестра контролює виконання заходів з профілактики травматизму, спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь. Щоденні медичні огляди дітей допомагають своєчасно виявити ознаки захворювання у дитини, ізолювати вихованця від здорових дітей і надати невідкладну медичну допомогу. (Закон України "Основи законодавства України про охорону здоров’я" від 19 листопада 1992 р. № 2801-XII із змінами і доповненнями).

Контроль за організацією харчування

Медична сестра дошкільного навчального закладу відповідно до законодавства здійснює постійний контроль за організацією харчування, у тому числі за безпекою харчових продуктів та готових страв; умовами та строками їх зберігання і реалізації, технологією приготування страв; виконанням норм харчування тощо. При організації харчування медична сестра керується насамперед Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах (наказ МОН, МОЗ від 17 квітня 2006 р. № 298/227) та постановою КМУ «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 24.03.2021 № 305 .

Зарахування дітей до дошкільного закладу

Перед зарахуванням дитини до ДНЗ батьки повинні підготувати її до перебування у дитячому колективі: пройти повне медичне обстеження в дитячій поліклініці та отримати довідку щодо стану її фізичного та психічного розвитку.
При зарахуванні дитини до конкретної групи медична сестра дошкільного навчального закладу збирає інформацію про особливості розвитку і поведінки дитини, оцінює її стан здоров’я.
Відомості про дитину, на підставі медичної довідки, виданої відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти заносять до медичної карти дитини (форма № 086-1/о, форма № – 063/о).

Закон України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402 – ІІІ із змінами і доповненнями.

Ранковий прийом дітей

Ранковий прийом дитини до дошкільного навчального закладу щодня, до 8.30 годин, здійснює вихователь групи під контролем медичної сестри. Під час ранкового прийому перевіряють стан шкірних покровів дитини, проводять опитування батьків про стан дитини вдома. Усім вихованцям під час карантину вимірюють температуру тіла.
Дітей з ознаками захворювання на ГРЗ та ін. до дошкільного закладу не приймають. Після перенесеного інфекційного захворювання прийом дітей дозволяють за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебувала під медичним наглядом.
Кiлькiсть переглядiв: 594