• Ви знаходитесь тут:

• Соціальний захист
  • Перелік урядових і галузевих документів, що забезпечують дотримання законодавства в галузі охорони дитинства

НОРМАТИВНО ПРАВОВА БАЗА

Конституція України

Конвенція ООН про права дитини

Сімейний Кодекс України

Закони України:

“Про освіту”

“Про дошкільну освіту”

„Про охорону дитинства”

“Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

«Про державну допомогу сім’ям з дітьми»

«Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»

«Про внесення змін до деяких законів України щодо надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та інвалідам»

"Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”

"Про запобігання та протидію домашньому насильству"

"Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванняи дітей внутрішньо переміщених осіб"

Укази Президента України

"Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей"

"Про додаткові заходи щодо посилення соціального захисту багатодітних і неповних сімей"

"Про додаткові заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності"

"Про додаткові заходи щодо захисту прав та законних інтересів дітей"

"Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями"

"Про невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями"

Розпорядження Президента України від 11.06.2007 № 119/2007-рп "Про заходи щодо захисту дітей, батьки яких загинули під час виконання службових обов'язків"

Постанови Кабінету Міністрів України

"Про затвердження Концепції Державної програми реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування"

"Питання організації виконання законодавства щодо опіки, піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування"

"Про затвердження Положення про прийомну сім'ю"

Постанова Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 №585 "Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах"

Наказ Державного комітету України у справах сім’ї та молоді Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26.05.1999 № 34/166/131/88 "Про затвердження Правил опіки та піклування"

"Про затвердження Правил опіки та піклування"

Накази Міністерства освіти і науки України

"Про вжиття вичерпних заходів, спрямованих на дотримання законодавства щодо захисту прав неповнолітніх"

Наказ Міністерства освіти і науки України від 23.08.2006 № 631 "Про вжиття вичерпних заходів, спрямованих на дотримання законодавства щодо захисту прав неповнолітніх

Наказ Міністерства освіти і науки України від 25.12.2006 № 844 "Про вжиття додаткових заходів щодо профілактики та запобігання жорстокому поводженню з дітьми"

Лист Міністерства освіти і науки України від 26.08.2021 №1/9-423 «Про виконання вимог законодавства щодо захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі постраждалих від жорстокого поводження»